Facebook vs Snapchat

Nie udało się przejąć Snapchata? W takim razie skopiujmy wszystkie jego rozwiązania! Jakiś czas temu Facebook wprowadził tzw. nakładki, czyli wzory i napisy, które nałożymy na wykonane przez nas zdjęcia i filmy wideo. Dodatkowo, prócz wybierania gotowych już szablonów, możemy sami zaprojektować własną, dzięki facebookowej platformie Camera Effects.

 

18341837_1623798150972891_8325418430327946195_n

 

Nakładkę możemy również wykorzystać przy naszym zdjęciu profilowym czy wydarzeniu. Później użytkownicy mogą je wykorzystać w swoich facebookowych Relacjach. Gdy zostaną już zaakceptowane przez Facebooka (który zakłada, że zrobi to do tygodnia) nasze nakładki znajdziemy tutaj.

 

Z kolei kilka dni temu na Instagramie (a dokładnie w Stories) pojawiły się nowe, interaktywne filtry, które możemy nakładać na nasze twarze i zdjęcia, a dodatkowo umożliwiono modyfikacje filmów tak, by odtwarzały się wstecz. Dodano również hashtagi, które umieszczamy w Stories oraz gumkę do ścierania tego co narysowaliście na zdjęciach.

tumblr_inline_oq0kmtqQS11qm4rc3_540tumblr_inline_oq0lyruFVW1qm4rc3_540tumblr_inline_oq0m03KlK31qm4rc3_540

 

Co na to wszystko Snapchat? Postanowił nie pozostać dłużny i tym razem to on „pożyczył” coś od Instagrama, a dokładnie wdrożył nowe narzędzie łudząco podobne do instagramowego Boomeranga. Nowa funkcja pozwala zapętlać dowolne wideo, a pętla może trwać do 10 sekund, a nie tak jak w przypadku Boomerangu – sekundę. Dodatkowo mamy możliwość usunięcia limitu czasowego dla wybranych snapów, dzięki czemu odbiorcy mogą cieszyć się naszym snapem tak długo, jak tylko chcą. Wprowadzono również „Magic Eraser”, która pozwala wymazać dowolny element.

 

Jak sami widzicie wojna Facebook vs Snapchat wciąż trwa. Ciekawe tylko jak długo Snapchat będzie wstanie obronić się przed takim gigantem jakim jest Facebook. Dajcie znać w komentarzach co o tym myślicie.