Aplikacje na smartfon przydatne w szkole

Kolejny rok szkolny rozpoczął się kilka dni temu. Pora odpowiednio przygotować się, by czas oczekiwania na następne wakacje szybko minął. Przed Wami, drodzy uczniowie, sporo pracy: liczenia, zapamiętywania, organizowania, czytania. Pomocnika w nauce nosimy codziennie w kieszeni. Oto kilka przykładów aplikacji, które ułatwią przetrwanie roku szkolnego. 

Streszczenia lektur

Niech pierwszy rzuci kamień, ten, kto przeczytał wszystkie lektury, jak mawia znane przysłowie. Twórca appki wiedział, co robić, by wybawić uczniów z opresji i oszczędzić nerwów polonistom. Program działa w języku polskim i jest bazą najpopularniejszych pozycji literackich z kanonu lektur. Opracowania są rzetelne i dokładne. Przy dobrych wiatrach przerwa szkolna wystarczy, by opanować materiał na sprawdzian. 

Plan lekcji- Quick TimeTable

Aplikacja bardzo przydatna zwłaszcza na początku roku szkolnego, kiedy każdy słyszy pytania, „Co teraz mamy?”, „A w jakiej sali?”. Układanie planu lekcji to sekwencja kliknięć. Appka jest bardzo intuicyjna i prosta w obsłudze. Istnieje możliwość dopasowania godzin przerw między lekcjami oraz długości ich trwania. Jako miły dodatek, twórcy udostępnili warianty kolorystyczne, od ekstrawaganckiej fuksji, neutralny beż czy mocną czerń.

CamScanner- mobilny skaner w Twojej dłoni

CamScanner to innymi słowy konwerter strony na papierze w plik PDF w telefonie komórkowym. Nie chodzi jednak o zwykłe zdjęcie, jak mogłoby się wydawać, to zdecydowanie bardziej inteligentne narzędzie. Treści można nie tylko skanować, lecz także udostępniać. Jest to dobre rozwiązanie dla osób, które nie lubią przepisywać notatek lub nie mają na to czasu. Szybkie skanowanie to tylko jedna zaleta aplikacji. Do zestawu superlatyw dołączyć można dobrą jakość i rozdzielczość, możliwość wyszukiwania zeskanowanych wcześniej plików. Zeskanować można także rękopisy, nie tylko tekst drukowany. CamScanner współpracuje z chmurami, takimi jak Google Drive, Dropbox i inne. Do „rodziny” Cam jest także dwóch „braci”: Camcard, który służy do czytania wizytówek i CamDictionary- foto translator.

ArcNote 

Działa podobnie do CamScannera, jednak jest przystosowany do wychwytywania tekstu z odleglejszych treści, np. tablicy. Trudno wierzyć, jednak narzędzie to potrafi wyostrzyć nawet niewyraźne slajdy, zrobione pod złym kątem slajdy. 

To niebywałe, jak pomocne stają się darmowe aplikacje. Używanie wymienionych powyżej narzędzi przyczyni się do efektywnej pracy oraz będzie atutem przy negocjowaniu warunków „szlabanu” na telefon.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *